Izlaist lentes komandas
Pāriet uz galveno saturu
SharePoint
  
Apkopojums
  
LIKTA 20 gadu jubilejas konference - notikums, kas aicina sanākt kopā visu Latvijas IKT nozari un atskatīties uz sasniegto, izcelt aktuālo un iezīmēt nākotni. Tiekamies 29.novembrī!
  
Latvijas informācijas un komunikācijas tehnoloģijas (IKT) balvai “Platīna Pele 2018” šogad ir iesniegti 43 pieteikumi. Balva tiks pasniegta jau divpadsmito gadu, un tās mērķis ir apzināt un izcelt pēdējo gadu laikā Latvijā radītos nozīmīgākos projektus, kas apliecinājuši savu unikalitāti, kvalitāti un sniedz labumu indivīdam, sabiedrībai kopumā un veicina valsts ekonomisko izaugsmi, kā arī cildināt labākos e-skolotājus. Balvas tiks pasniegtas 29.novembrī LIKTA gadskārtējā konferencē.
  
Ar šo mācību grāmatu vēlamies saprotamā veidā iepazīstināt 5.–12. klašu skolēnus ar programmēšanu. Grāmatā ir apkopotas programmēšanas pamatlietas, aplūkotas sarežģītākas tēmas, kā arī atvēlēta vieta sporta programmēšanas jautājumiem.
  
CodeWeek ir nedēļu garš pasākumu kopums, kuru mērķis ir parādīt ikvienam, ka programmēšana un digitālās prasmes var būt aizraujošas un jautras.
  
Pulcējot aptuveni 300 konferences dalībnieku no 15 pasaules valstīm, noslēgusies Baltijā vadošā programmatūras testēšanas konference “TAPOST 2018”. Šogad konferences tēma bija “The Ultimate Test Automation”. Analizējot konferences apmeklētāju loku, secināts, ka vairāk nekā 40% konferences dalībnieku bija sievietes.
  
Ar svinīgo apbalvošanu Tsukubā, Japānā noslēdzās 30. Pasaules Informātikas olimpiāde. Piedaloties 335 dalībniekiem no 87 valstīm, visi Latvijas dalībnieki izcīnīja medaļas. Bronzas medaļas ieguva Roberts Leonārs Svarinskis, Renāts Jurševskis, Eduards Gaņkins un Iļja Čaikovskis.
  
IT un informācijas un komunikācijas tehnoloģijas (IKT) nozare Latvijā nepārtraukti attīstās – eksports no gada uz gadu aug. Ja mēs paskatāmies uz šo gadu pret pērno, un faktiski jau vairākus gadus tā ir, tad ir redzams vairāk nekā 20% pieaugums. Dinamika ir pozitīva, ik pa ceturksnim ir pieaugums. Tas liecina, ka mūsu IKT nozare ir konkurētspējīga, ja vien mēs spējam eksportēt. Šodien arvien vairāk uzņēmumi skatās uz eksportu, jo mēs šeit esam mazs tirgus.
  
1. augustā no Eiropas jauniešu informātikas olimpiādes atgriezušies trīs skolēni no Latvijas, kuri izcīnījuši bronzas medaļas -  Artis Vijups (Salaspils 1. vidusskola), Ansis Gustavs Andersons (Druvas vidusskola) un Matīss Kristiņš (Rīgas Valsts 1. ģimnāzija).
  
No 27. aprīļa līdz 1. maijam Zviedrijas galvaspilsētā Stokholmā norisinājās Baltijas informātikas olimpiāde. Piedaloties 60 skolēniem no 10 valstīm, mūsu komandas dalībnieki izcīnīja trīs bronzas medaļas.
  
27.martā plkst. 15.00, LU un Microsoft Inovāciju centrā (Kalpaka bulv. 4, Rīgā), notika LIKTA gadskārtējā Kopsapulce.
  
Latvijā jau kopš 1986. gada tiek atzīmēta Programmētāju diena, ik gadu pulcējot Latvijas augstskolu studentus un mācībspēkus, uzņēmumu speciālistus un IKT entuziastus. Šogad pasākums bija vēl plašāks un Latvijas IKT profesionāļu dienas ietvaros 22.martā notika gan konference, gan Lēdijas Adas Lavleisas un Čārlza Bebidža balvu pasniegšana labākajiem studentiem, gan dažādi pasākumi sadarbībā ar uzņēmumiem un augstskolām.
  
Ar svinīgo apbalvošanu noslēdzies Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācijas (LIKTA) un “Microsoft Latvia” organizētais projekts “Digitālās prasmes nākotnes digitālajam darbam”. Jaunieši projekta laikā iegūtās zināšanas izmantoja, lai izstrādātu projektus kādā no projekta kategorijām.
  
LIKTA, SIA “Baltijas Datoru akadēmija” un SIA “Datorzinību centrs”  aicināja mazos uzņēmējus tiešraidē sekot līdzi konferences “Digitālās tehnoloģijas – izaicinājumi mazajam uzņēmējam”, kas norisinājās š.g. 31. janvārī no plkst. 11.00 līdz 14.30.
  
Par godu Eiropas datu aizsardzības dienai, LIKTA darba grupas datu aizsardzības jautājumos (EDAT) ietvaros 26.janvārī notika diskusija, kas aizsāks pasākumu sēriju "Sagaidot Vispārīgo datu aizsardzības regulu”.
  
Š.g. 20.decembrī plkst. 10:00, Lattelecom telpās notika seminārs LIKTA biedriem sadarbībā ar Fontes “IKT speciālistu atalgojuma tendences”.
  
Šī gada 7.decembrī Rīgā, Radisson Blu Hotel Latvija notika LIKTA organizētā 19. gadskārtējā konference "Latvija ceļā uz viedvalsti – datos balstīta pārvalde un ekonomika", kas ir nozīmīgākais nacionālais IKT nozares pasākums Latvijā. Konferences ietvaros notika IKT gada balvas "Platīna pele 2017" apbalvošanas ceremonija.
  
Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācijas (LIKTA) 19. gadskārtējās konferences ietvaros nosaukti Latvijā labākie informācijas un komunikācijas tehnoloģiju (IKT) risinājumi un Latvijā labākais e-skolotājs. Laureāti saņēma prestižo nozares balvu “Platīna pele 2017”, kas tiek piešķirta jau vienpadsmito gadu un vairākas speciālbalvas. Konferences galvenais partneris ir SIA “Latvijas Mobilais Telefons”.
  
Elektronisku strukturētu rēķinu ieviešana dod būtisku efektivitātes un konkurētspējas pieaugumu kā nacionālā mērogā, tā arī pārrobežu darījumos. 7.decembrī notikušā semināra mērķis bija informēt dalībniekus par aktivitātēm e-rēķinu jomā Latvijā un tuvākajās kaimiņvalstīs, kā arī rosināt diskusiju par veicamajiem darbiem, lai Latvijā veiksmīgi darbotos un tiktu plaši lietota strukturētu un standartizētu elektronisko rēķinu aprite.
  
11.-12.oktobrī, Rīgā, Latvijas Nacionālās bibliotēkas telpās norisinājās 18. starptautiskā konference “TAPOST 2017”, kuras šī gada tēma bija “Testēšana darbības laikā” (“Testing on the go”). TAPOST ir vadošā šāda veida konference Baltijā, kurā piedalās augsta līmeņa programmatūras testēšanas speciālisti no vairākām Eiropas valstīm.
  
13.septembrī klātesot Latvijas Valsts prezidentam Raimondam Vējonim, svinīgā ceremonijā tika atklāts Latvijas Universitātes un Microsoft Inovāciju centrs – pirmā šāda veida tehnoloģiju inovāciju platforma Baltijā un Ziemeļeiropas reģionā. Centra mērķis ir stiprināt sadarbību starp IKT nozares, zinātnes, nevalstisko organizāciju un publiskā sektora partneriem, eksportspējīgu IT risinājumu attīstību un digitālo transformāciju Latvijā.
  
LIKTA EDAT darba grupas, kas strādā pie datu aizsardzības jautājumiem, ietvaros 2017.gada 11.augustā LMT telpās, Ropažu ielā 6, Rīgā plkst. 10:00 notika seminārs par Vispārējo datu aizsardzības regulu, kurā kā lektors uzstājās KPMG vecākā juriste Sanita Pētersone.
  
Ar svinīgo apbalvošanu Irānas galvaspilsētā Teherānā noslēdzās 29. Vispasaules informātikas olimpiāde. Piedaloties 308 programmētājiem no 83 valstīm, Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas absolvents Ingus Jānis Pretkalniņš izcīnīja vienu no bronzas medaļām.
  
LIKTA Asociēto biedru sekcija š.g. 16.jūnijā organizēja LIKTA biedru neformālu tikšanos ar Jāni Bergu, kurš dalījās stāstos un iespaidos par Latviešu uzņēmēja piedzīvojumiem ASV.
  
LIKTA sadarbībā ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju (VARAM) š.g. 27.aprīlī rīkoja darbsemināru “Lielie dati – Latvijas iespējas Eiropā”.
  
"E-prasmju nedēļā 2017" iespēju apgūt un uzlabot zināšanas informācijas un komunikācijas tehnoloģiju (IKT) jomā izmantojuši vairāk nekā 24 tūkstoši Latvijas iedzīvotāju, kas piedalījušies klātienes pasākumos, kā arī dažādos tiešsaistes digitālo prasmju novērtēšanas testos un konkursos. Nedēļas laikā visā Latvijā norisinājās 638 pasākumi.
  
LIKTA turpinās vadīt Signe Bāliņa, kura gadskārtējā kopsapulcē, š.g. 21.martā, atkārtoti ievēlēta par asociācijas prezidenti.
Vadību LIKTA ievēl uz diviem gadiem. Valdē turpinās darboties līdzšinējie valdes locekļi Juris Binde, Eva Butāne, Uldis Dzenis, Mārtiņš Gataviņš, Elmārs Gengers, Juris Gulbis, Māra Jākobsone, Armands Magone, Toms Meisītis, Mikus Ozols, kā arī Renāte Strazdiņa, kas LIKTA valdē ievēlēta pirmo reizi.
  
17.februārī RTU norisinājās Latvijas Programmētāju dienas konference. Tās laikā informācijas un komunikācijas tehnoloģijas (IKT) nozares uzņēmumu speciālisti un vadošie eksperti, Latvijas augstskolu mācībspēki un studenti diskutēja par jaunākajām tehnoloģijām un inovācijām, to radītajiem izaicinājumiem ar mērķi celt valsts konkurētspēju un talantīgu Latvijas IKT speciālistu attīstību. Konferences noslēgumā labākajiem studentiem tika pasniegtas Lēdijas Adas Lavleisas un Čārlza Bebidža balvas. Latvijas Programmētāju dienu sadarbībā ar Latvijas augstskolām un nozares uzņēmumiem organizē LIKTA.
  
9.februārī Latvijas Universitātes Biznesa, vadības un ekonomikas fakultātē svinīgi tika parakstīts sadarbības memorands “Par kopīgiem mērķiem Latvijas digitālās transformācijas procesā un datos balstītas sabiedrības un valsts attīstībā”. Memoranda dalībniekiem – LIKTA un VARAM – pievienojušies Latvijas informācijas un komunikācijas tehnoloģiju (IKT) nozares uzņēmumi, nevalstiskās organizācijas, izglītības un pētniecības iestādes.
  
No 2017. gada 27. marta līdz 2. aprīlim Latvijā notiks kārtējā Eiropas e-prasmju nedēļa, ko organizē LIKTA sadarbībā ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju (VARAM). Nedēļas mērķis ir aicināt Latvijas iedzīvotājus un uzņēmējus pilnveidot savas digitālās prasmes, kā arī izmantot digitālās tehnoloģijas un pakalpojumus.
  
LIKTA aicina mazos un mikro uzņēmumus,  kā arī pašnodarbinātās personas iesaistīties apmācību projektā “Mazo un mikro komersantu apmācības inovāciju un digitālo tehnoloģiju attīstībai Latvijā”, kas tiek īstenots sadarbībā ar Centrālo finanšu un līgumu aģentūru (CFLA) un paredz valsts atbalstu apmācībām 70% apjomā.
1 - 30Nākamā