Izlaist lentes komandas
Pāriet uz galveno saturu
SharePoint


 

Nosaukti Latvijas IKT gada balvas "Platīna Pele 2013" ieguvēji

Latvijas informācijas un komunikācijas tehnoloģiju balva "Platīna pele 2013" kļuvusi par nozīmīgu tradīciju IKT nozarē – šā gada LIKTA konferencē tās ieguvēji tika sumināti jau septīto reizi. "Platīna pele" mērķis ir celt informācijas un komunikācijas tehnoloģiju nozares prestižu, informēt sabiedrību par Latvijas iespējām IKT attīstībā, apzinot un cildinot pēdējo gadu laikā Latvijā radītos labākos e-pakalpojumus, e-biznesa risinājumus un inovācijas, kā arī informēt par tiem biznesa vidi un sabiedrību Latvijā un ārvalstīs. Tāpat šī balva godina cilvēkus, kuri veicina informācijas sabiedrības attīstību vietējā vai nacionālā mērogā – informātikas skolotājus, e-prasmju pasniedzējus vai citus cilvēkus par viņu ieguldījumu e-prasmju veicināšanā un e-vides lietotāju izglītošanā.

IKT balvas "Platīna pele 2013" apbalvošanas ceremonijā š.g. 5.decembrī tika sumināti uzvarētāji.

Nominācijā "E-pakalpojumi" triumfēja datu vizualizācijas programma "Infogr.am" un šī pakalpojuma sniedzējs un izstrādātājs SIA "Infogram". Balvu šajā kategorijā pasniedza Aleksandrs Antonovs, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas valsts sekretārs.

Nominācijā "E-biznesa risinājumi un inovācijas" balvu saņēma Jelgavas pilsētas skolēnu un iedzīvotāju daudzfunkcionāla, personalizēta bezkontaktu karte (E-karte). Šī pakalpojuma sniedzējs ir SIA "Jelgavas autobusu parks", tā galvenais izstrādātājs ir AS "SEB banka". Balvu pasniedza Jānis Endziņš, Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras valdes priekšsēdētājs.

"Labākais E-skolotājs" balvu saņēma Laura Katkeviča un Roberts Rožkalns, Liepājas Raiņa 6.vidusskolas pedagogi. Balvu šajā kategorijā pasniedza Juris Gulbis, Lattelecom valdes priekšsēdētājs.

LIKTA speciālbalvu par interneta pieejamības veicināšanu Dr. Signe Bāliņa, asociācijas prezidente, pasniedza SIA "Lattelecom" projektam "Lattelecom WiFi par brīvu".

Laikraksta "Dienas Bizness" balvas no tā galvenā redaktora Gata Madžiņa rokām saņēma VID vienkāršotā gada ienākumu deklarācijas aizpildīšana EDS ("E-biznesa risinājumi un inovācijas"), "Swedbank" uzņēmumu tīkls "Business Network" ("E-pakalpojumi"), Laura Katkeviča un Roberts Rožkalns ("Labākais E-skolotājs").

VARAM elektroniskās pārvaldes veicināšanas balva, ko pasniedza Uģis Bisenieks, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas Elektroniskās pārvaldes departamenta direktors, tika piešķirta jaunajai tiesību aktu vietnei "Likumi.lv".

Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras speciālbalvu tās prezidents Gundars Strautmanis pasniedza portālam "Profesiju pasaule".

FOTO


Žūrijas komisija Latvijas IKT gada balvas "Platīna pele 2013" finālam izvirzīja sekojošus pretendentus:

Finālisti nominācijā „E-pakalpojumi”
- Datu vizualizācijas aplikācija „Infogr.am”; pakalpojuma sniedzējs un izstrādātājs: SIA „Infogram”.
- Vienkāršotā gada ienākumu deklarācijas aizpildīšana Elektroniskās deklarēšanas sistēmā (EDS); pakalpojuma sniedzējs: Valsts ieņēmumu dienests; izstrādātājs: AS „Exigen Services Latvia”.
- Videokonferenču ieviešana Latvijas tiesu sistēmā; pasūtītājs: Tiesu administrācija; izstrādātājs: SIA „Lattelecom”.

Finālisti nominācijā „E-biznesa risinājumi un inovācijas”
- „Swedbank” uzņēmumu tīkls „Business Network”; pasūtītājs: AS „Swedbank”; izstrādātājs: „Inspired Digital” (SIA „Inspired”).
- Jelgavas pilsētas skolēnu un iedzīvotāju daudzfunkcionāla, personalizēta bezkontaktu karte (E-karte); pasūtītājs: SIA „Jelgavas Autobusu parks”; galvenais izstrādātājs: AS „SEB banka”.
- Valsts vienotās datorizētās zemesgrāmatas informācijas sistēmas izstrāde un ieviešana; pasūtītājs: Tiesu administrācija; izstrādātājs: SIA „FMS”.

Finālisti Nominācijā „Labākais E-skolotājs”
- Laura Katkeviča, Liepājas Raiņa 6.vidusskolas angļu valodas skolotāja, kreatīvās angļu valodas skolotāja, un Roberts Rožkalns, direktora vietnieks izglītības jomā (multimediju speciālists), kreatīvās angļu valodas skolotājs, informātikas skolotājs.
- Ingrīda Ļuļa, SIA „Baltijas Datoru akadēmija”, „Lattelecom” projekta „Pieslēdzies, Latvija!” mācību organizēšanas un koordinācijas vadītāja.
- Artis Beķeris, Jaunpiebalgas vidusskolas direktora vietnieks informātikas jomā, skolotājs.

Platīna pele 2013 nolikums

Informācija presei​                                                

                                                                  Balv​​as vēsture >>