Izlaist lentes komandas
Pāriet uz galveno saturu
SharePoint

​ 

LIKTA konferencē pasniegtas Latvijas IKT gada balvas „Platīna pele 2012”

Lai iedvesmotu un informētu sabiedrību par jauniem un veiksmīgiem Informācijas Tehnoloģiju projektiem un e-pakalpojumiem, Latvijā jau sesto gadu tika pasniegta IKT nozares gada balva Platīna Pele. 

To, ka Latvijā ir daudz veiksmīgu elektronisko pakalpojumu un e-risinājumu, liecina Latvijas IKT balva "Platīna​ pele 2012", kas šogad tika pasniegta četrās nominācijās: Labākais E-skolotājs, E-pārvalde, E-pakalpojumi un E-biznesa risinājumi un pakalpojumi uzņēmumiem. Izvērtējot IKT balvai pieteiktos projektus, nozares eksperti atzinīgi novērtēja iesniegto projektu funkcionalitāti un pietuvinātību lietotājam. Šogad balvai tika saņems rekordliels pieteikumu skaits – 51.

Nominācijā "E-pārvalde" par labāko risinājumu tika atzīts AS RIX Technologies projekts "Elektronisko iepirkumu sistēmas pilna apjoma funkcionalitātes ieviešana", kura pasūtītājs ir Valsts reģionālās attīstības aģentūra.

Nominācijā "E-pakalpojumi" par uzvarētāju tika atzīts AS Exigen Services Latvia izstrādātā "VSAA elektronisko pakalpojumu izstrāde, ieviešana un uzturēšana projekta "E-pakalpojumi un to infrastruktūras attīstība" ietvaros", kura pasūtītājs ir Valsts reģionālās attīstības aģentūra.

Nominācijā "E-biznesa risinājumi un pakalpojumi uzņēmumiem" prestižo "Platīna pele 2012" balvu saņēma SIA Tilde izstrādātā sistēma "LetsMT".

Īpaši daudz pieteikumu IKT gada balvai tika saņemti šogad jaunieviestajā nominācijā "Labākais E-skolotājs".
Balva tika pasniegta 2 kategorijās – "Labākais informātikas skolotājs" un "Labākais e-prasmu skolotājs". Par Latvijas labāko informātikas skolotāju tika atzīts Normunds Svētiņš, Saldus novada pašvaldības Druvas vidusskolas direktora vietnieks, informātikas, programmēšanas skolotājs. Savukārt Labākā e-prasmju skolotāja godā tika celta Inese Deidere, Dobeles Pieaugušo izglītības un uzņēmējdarbības atbalsta centra IT speciāliste.

Visus 51 pieteikumus balvai vērtēja ekspertu komisija, kurā tika pārstāvēta gan Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācija (LIKTA), gan Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK), Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM), Ekonomikas ministrija, TechHub Riga, Dienas Bizness un LETA.

Apbalvošanas ceremonija norisinājās nozīmīgākajā nacionālajā IKT nozares pasākumā - LIKTA 14. gadskārtējā konferencē š.g. 30.novembrī. Apbalvojumu saņēma gan projekta "īpašnieks", gan izstrādātājs vai piegādātājs.

Latvijas ikgadējās IKT balvas mērķis ir celt informācijas un komunikācijas tehnoloģiju nozares prestižu, informēt sabiedrību par Latvijas IKT iespējām, kā arī izcelt nozīmīgākos e-pakalpojumus un projektus Latvijā un popularizēt tos ārvalstīs. Tā vienlīdz ir arī iespēja informēt sabiedrību par plašo Latvijas informācijas un komunikācijas tehnoloģiju produktu piedāvājumu, potenciālu, kā arī izcelt priekšrocības, ko IKT sniedz sabiedrībai, uzņēmumiem un organizācijām.


Ekspertu komisija Latvijas IKT gada balvas "Platīna pele 2012" finālam izvirzīja sekojošus pretendentus.


Nominācijā “E-pārvalde” finālam izvirzīti: 
- Elektronisko iepirkumu sistēmas pilna apjoma funkcionalitātes ieviešana. Pasūtītājs: Valsts reģionālās attīstības aģentūra. Izstrādātājs: A/S RIX Technologies. www.eis.gov.lv.
- Universāla darba vieta. Pasūtītājs: Rīgas Pilsētas pašvaldība. Izstrādātājs: SIA ZZ Dats.
- Ieslodzīto informācijas sistēma. Pasūtītājs: LR Tieslietu ministrijas Ieslodzījuma vietu pārvalde. Izstrādātājs: A/S RIX Technologies. http://www.ievp.gov.lv/.

Nominācijā “E-pakalpojumi” finālam izvirzīti:
- Mobilly autostāvvietu apmaksas lietotnes. Sistēmas īpašnieks un izstrādātājs: SIA CityCredit. http://ej.uz/Mobillyiphone un http://ej.uz/Mobillyandroid.
- Swedbank mobilā aplikācija. Sistēmas īpašnieks un izstrādātājs: A/S Swedbank. Rīku var lejupielādēt viedtālruņu lietotņu veikalos App Store (iPhone telefoniem) un Play Store (telefoniem ar Android operētājsistēmu).
- VSAA elektronisko pakalpojumu izstrāde, ieviešana un uzturēšana projekta „E-pakalpojumi un to infrastruktūras attīstība” ietvaros. Pasūtītājs: Valsts reģionālās attīstības aģentūra. Izstrādātājs: A/S Exigen Services Latvia. www.latvija.lv.  

Nominācijā “E-biznesa risinājumi un pakalpojumi uzņēmumiem” finālam izvirzīti:
- E-pasta mārketinga serviss Mailigen. Sistēmas īpašnieks  un  izstrādātājs: SIA iMedia. www.mailigen.lv, www.mailigen.com.
- Interneta reklāmas kampaņu administrēšanas sistēma JungleExpert. Pasūtītājs:  SIA Planners. Izstrādātājs: SIA Cube. www.jungleexpert.lv.
- LetsMT. Sistēmas īpašnieks  un  izstrādātājs: SIA Tilde. www.letsmt.com.

Jaunieviestajā nominācijā “Labākais E-skolotājs” no 29 pretendentiem finālam izvirzīti pieci: Inga Savicka – Smiltenes ģimnāzijas informātikas skolotāja; Andra Jākobsone – biedrības „Apmācību projekti” apmācību vadītāja, projektu koordinatore; Antra Skinča – Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centra (ZRKAC) Informācijas resursu un tehnoloģiju nodaļas vadītāja; Normunds Svētiņš – Saldus novada pašvaldības Druvas vidusskolas direktora vietnieks, informātikas, programmēšanas skolotājs; Inese Deidere – Dobeles Pieaugušo izglītības un uzņēmējdarbības atbalsta centra IT speciāliste.

Iepriekšējo gadu laureātu vidū ir tādas organizācijas un uzņēmumi kā CSDD (Ceļu satiksmes drošības direkcija), IF Latvija, Swedbank, Lattelecom, Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs,  Valsts ieņēmumu dienests un Zemkopības ministrijas Lauku atbalsta dienests.

Platīna Pele 2012 nolikums

Informācija presei

 Balvas vēsture