Izlaist lentes komandas
Pāriet uz galveno saturu
SharePoint

Noskaidroti IKT nozares gada balvas „Platīna pele 2011” laureāti

Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācijas (LIKTA) rīkotās 13. gadskārtējās konferences laikā pasniegtas par nozares tradīciju kļuvušās informācijas un komunikācijas tehnoloģiju gada balvas „Platīna pele 2011”.

Prestižās nozares balvas, kas tika piešķirtas četrās kategorijās, ieguva gan valsts, gan pašvaldību un ​privātā sektora pārstāvji:
• Kategorijā "E-pārvalde un e-pakalpojumi" balvu saņēma VAS "Latvijas Valsts radio un televīzijas centra" virtuālais projekts "Drošs virtuālais elektroniskais paraksts".
• Kategorijā "E-biznesa risinājumi un pakalpojumi uzņēmumiem" balvu ieguva uzņēmuma "ZZ dats" īstenotais projekts "E-biznesa platforma – CMA un eDrošības risinājumi", kas rūpējas par vienotu pieeju tiešsaistes maksājumu un autentifikācijas veikšanai.
• Nominācijā "Labākais IT vadītājs/ IT projektu vadītājs" par gada laureātu kļuvis Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras IT departamenta vadītājs Valdis Supe.
• "Labākās e-pašvaldības" godu nopelnīja Jelgavas pašvaldības projekts "Pašvaldības operatīvās informācijas centrs (POIC)".

Šogad pirmo reizi balva piešķirta jaunā, sadarbībā ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju (VARAM) izveidotā balvu kategorijā "Labākā e-pašvaldība", balvas pasniegšanā piedaloties VARAM ministram Edmundam Sprūdžam. 

LIKTA konferences galvenais partneris A/S "RIX Technologies" pasniedza īpašu specbalvu, ko kategorijā "Inovatīvākā pašvaldība" saņēma Jēkabpils pilsētas pašvaldības projekts "Jēkabpils pilsētas pašvaldība ceļā uz e-pārvaldi", kas piedāvā tiešsaistes publisko pakalpojumu izmantošanu iedzīvotājiem un uzņēmējiem.

Balvas pasniedza arī laikraksts "Dienas Bizness", suminot tos dalībniekus, kas ieguvuši vislielāko tautas atbalstu. Visu finālistu video prezentācijas, piedāvājot ikvienam iespēju balsot, bija publicētas biznesa portālā db.lv.

IKT balva "Platīna pele" šogad notika jau piekto gadu pēc kārtas un uz to kopumā pretendēja 33 projekti, kas ir lielākais pieteikumu skaits balvas vēsturē. Balvas iniciators un ilggadējs realizētājs ir Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācija (LIKTA). Balvas mērķis ir celt nozares prestižu, veicināt pozitīvo publicitāti, informēt sabiedrību par IKT iespējām, kā arī izcelt nozīmīgākos projektus, kas sniedz labumu plašai sabiedrībai.

Skatīt foto