Izlaist lentes komandas
Pāriet uz galveno saturu
SharePoint

​Latvijas IKT balva "Platīna pele 2007" atrod īpašniekus

LIKTA 9. gadskārtējā konferencē viesnīcā Radisson SAS Daugava 29. novembrī notika svinīgā Latvijas IKT balvas "Platīna pele`2007" apbalvošanas ceremonija. LIKTA gadskārtējā konferencē piedalījās gandrīz 200 nozares eksperti.
Balvas pasniedza Īpašu uzdevumu ministre elektroniskās pārvaldes lietās Ina Gudele, Ekonomikas ministrijas Uzņēmējdarbības un rūpniecības departamenta direktore Astrīda Burka, Saeimas priekšsēdētāja biedre Karīna Pētersone un LIKTA prezidents Imants Freibergs.

2007. gadā balva tika pasniegtas šādās kategorijās: ePārvalde un pakalpojumi; Biznesa attīstība un eKomercija; izglītības, kultūras, veselības aprūpes un sporta projekti.
Kategorijā ePārvalde un pakalpojumi Latvijas IKT balvu Platīna pele`2007 saņēma projekts Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Elektroniskās deklarēšanas sistēma (EDS) (Pasūtītājs: Valsts ieņēmumu dienests, izstrādātājs AS "Exigen Services DATI").
Dzintars Jakāns, VID ģenerāldirektors: "Šodien gan iedzīvotāji, gan uzņēmēji kā pašu par sevi saprotamu uztver un ir tiesīgi saņemt tādu valsts pārvaldes pakalpojumu kvalitātes līmeni, kādu saviem klientiem nodrošina privātā sektora uzņēmumi. Arī Valsts ieņēmumu dienests, līdzīgi kā nodokļu administrācijas visā pasaulē aizvien vairāk koncentrējas uz klientu apkalpošanas uzlabošanu un meklē iespējas darba procesu optimizēšanai. Valsts ieņēmumu dienesta Elektroniskās deklarēšanas sistēma, manuprāt, ir produkts, kas pilnībā atbilst servisa kvalitātes līmenim, ko šobrīd pieprasa mūsu klienti, un tas ir līmenis, kāds ir arī citās Eiropas un pasaules valstīs.  Neapšaubāmi, no mums tas ir prasījis ļoti daudz pūļu, arī ne mazus resursus. Tāpēc esam gandarīti par saņemto balvu kā apliecinājumu mūsu darba vērtējumam."

Diplomu par izcilību saņēma projekts Elektronisko iepirkumu sistēma (EIS) (Pasūtītājs: Elektronisko iepirkumu valsts aģentūra, izstrādātājs: A/S "RIX Technologies")
Kategorijā Biznesa attīstība un eKomercija Latvijas IKT balvu Platīna pele`2007 saņēma projekts Pirmā interneta apdrošināšanas sistēma: If Online (Pasūtītājs: "If Latvia" AAS, izstrādātājs SIA "Nexum Insurance Technologies")
Jānis Kesteris, If Latvia Baltijas un Krievijas IT Attīstības vadītājs: "Lai arī tehnoloģiski bijām gatavi agrāk, likumdošanas ierobežojumu dēļ nevarējām kļūt par pirmajiem interneta apdrošināšanas sistēmas ieviesējiem Baltijā – Igaunijā likumdošana ir bijusi apdrošināšanas internetizācijai labvēlīgāka. Tomēr jāatzīst, mūsu klienti iespēju apdrošināšanas polisi iegādāties internetā novērtē daudz aktīvāk kā Igaunijā. Savukārt tieši Latvijā radītais If Online kļuvis par tehnoloģisko un idejisko bāzi pirmajai interneta apdrošināšanas sistēmai Lietuvā.

Patiess prieks, ka iespēju tiešsaistē pieteikt, apmaksāt un saņemt e-pastā e-polisi novērtē ne tikai mūsu klienti, bet arī IKT profesionāļi. Tas uzliek pienākumu nākošgad If Online attīstībai pievērsties vēl nopietnāk. Vienlaikus esam gandarīti būt par impulsu Latvijas apdrošināšanas tirgum radīt ar vien plašākai sabiedrības daļai pieejamākus un saprotamākus pakalpojumus."

Diplomu par izcilību saņēma projekts TeleHelp – tehniskais atbalsts datora lietotājam no attāluma (Sistēmas turētājs un izstrādātājs: SIA "LatInSoft)
Kategorijā Izglītības, kultūras, veselības aprūpes un sporta projekti Latvijas IKT balvu Platīna pele`2007 saņēma projekts Skolvadības sistēma "e-klase" – (Sistēmas turētājs: Latvijas vispārizglītojošās skolas/SIA "DEAC", izstrādātājs SIA "DEAC").
Andris Gailītis, SIA "DEAC" valdes priekšsēdētājs: "Mums ir liels prieks, ka mūsu darbu novērtē gan lietotāji, gan IT industrija. Valsts un pašvaldību sapratne par to kā IT var palīdzēt dažādu procesu optimizēšanā un dažādu jaunu lietu ieviešanā ir ļoti apsveicams fakts. Liels paldies Īpašu uzdevumu ministra elektroniskās pārvaldes lietās sekretariātam un Izglītības un zinātnes ministrijai par izrādīto atbalstu".

Diplomu par izcilību saņēma projekts Portāls www.skolotajs.lv (Pasūtītājs: SIA "Microsoft Latvia", izstrādātājs: A/S "RIX Technologies", sistēmas turētājs Ventspils Digitālais centrs)
Atzinības rakstus saņēma: Vienotas lietvedības, dokumentu aprites un sēžu pārvaldības sistēmas ieviešana Daugavpils rajona padomē – Daugavpils rajona padome, Jēkabpils pilsētas informācijas centra elektroniskie pakalpojumi iedzīvotājiem un uzņēmējiem – Jēkabpils pilsētas dome, "Pašvaldību e-pārvaldes centrālā datu apmaiņas mezgla attīstība un pašvaldību kompetenču (lietotāju atbalsta) centru (PKC) modeļa izstrāde un ieviešana"– Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrija, Latgales reģiona portāls Latgale.LV  – Latgales Reģiona attīstības aģentūra (LRAA), CiTYCREDiT – Tavs konts maziem maksājumiem – SIA "CiTYCREDiT", Mammadaba.lv – AS "Latvijas valsts meži" un Vides vortāls Ezeri.lv – Biedrība "Latvijas ezeri". 

Balvas iniciatore ir Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācija (LIKTA). Balvas mērķis ir celt nozares prestižu, veicināt pozitīvo publicitāti, informēt sabiedrību par IKT iespējām, kā arī izcelt nozīmīgākos projektus, kas sniedz labumu plašai sabiedrībai. Balvas "Platīna pele`2007" pretendentus vērtēja neatkarīga un kompetenta žūrija. Žūrijas Goda priekšsēdētāja ir īpašu uzdevumu ministre elektroniskās pārvaldes lietās Ina Gudele.

 

Latvijas IKT balva Platīna pele '2007

 

Platīna pele`2007 laureāti

 

Balvu kategorijā ePārvalde un pakalpojumi VID
ģenerāldirektoram Dzintaram Jakānam un Exigen
Services DATI Baltijas reģiona vadītājam Guntim
Urtānam. pasniedz Īpašu uzdevumu ministre
elektroniskās pārvaldes lietās Ina Gudele.

 

Balvu kategorijā Biznesa attīstība un eKomercija
Jānim Kesterim, If Latvia Baltijas un Krievijas IT
Attīstības vadītājam pasniedz Ekonomikas ministrijas
Uzņēmējdarbības un rūpniecības departamenta
direktore Astrīda Burka.

 

Balvu kategorijā Izglītības, kultūras, veselības
aprūpes un sporta projekti DEAC valdes
priekšsēdētājam Andrim Gailītim pasniedza
Saeimas priekšsēdētāja biedre Karīna Pētersone.

 

Platīna pele`2007 torte