Izlaist lentes komandas
Pāriet uz galveno saturu
SharePoint

Platīna pele 2017

 

​Nosaukti “Platīna pele 2017″ ieguvēji

 

Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācijas (LIKTA) 19. gadskārtējās konferences ietvaros nosaukti Latvijā labākie informācijas un komunikācijas tehnoloģiju (IKT) risinājumi un Latvijā labākais e-skolotājs. Laureāti saņēma prestižo nozares balvu “Platīna pele 2017”, kas tiek piešķirta jau vienpadsmito gadu un vairākas speciālbalvas. Konferences galvenais partneris ir SIA “Latvijas Mobilais Telefons”.

pele22.jpgBalvai “Platīna pele 2017” šogad tika iesniegti 40 pieteikumi četrās pamatkategorijās. Labākos IKT projektus vērtēja neatkarīga žūrija, kuras sastāvā bija gan nozares, gan valsts pārvaldes un mediju eksperti, balsojumā iesaistījās arī sabiedrība.

Konferences galvenā partnera SIA “Latvijas Mobilais Telefons” speciālbalvu saņēma AS “Latvijas valsts meži” par LVM GEO Mobile risinājumu.

Kategorijā “E-pārvaldes risinājumi, E-pakalpojumi sabiedrībai” balvu “Platīna pele 2017” saņēma dokumentu vadības sistēmas ieviešana Valsts ieņēmumu dienestā (VID), ko īstenoja AS „RIX Technologies”. Dokumentu vadības sistēma “Namejs” un dokumentu eParakstīšana ir VID ikdiena. To elektroniskā apstrāde padara apriti ātrāku, ērtāku, lētāku un drošāku.

Kategorijā “Risinājumi biznesam” balvu “Platīna pele 2017” saņēma SIA “Files.fm” par risinājumu “Files.fm Backup” - šifrētu failu rezerves kopiju serviss datoriem un serveriem. Tas ir rīks un serviss, kas ļauj automātiski veidot un droši glabāt šifrētas datu rezerves kopijas attālinātos datu centros.

Kategorijā „Labākā kiberdrošības iniciatīva” (kategorijas partneris Aizsardzības ministrija) “Platīna peli 2017” saņēma SIA „ABC software” informācijas sistēmu lietotāju aizdomīgu darbību identifikācijas risinājums “e-StepControl”. Risinājuma mērķis ir spēt identificēt autorizētu lietotāju aizdomīgas darbības un par to tiešsaistē informēt drošības administratoru. Tas ir universāls rīks, kura pamatā ir lietotāju darbību vai procesu auditācijas pierakstu analīze.

FOTO1.jpgSavukārt par labāko e–skolotāju tika atzīta Talsu mūzikas skolas skolotāja Inta Udodova, kurai kategorijas partneris SIA “Tilde” piešķīra naudas prēmiju 1 000 EUR (ietverot nodokļus) apmērā.

Savukārt SIA “Tilde” speciālbalvu “Par izcilību un līderību 20 gadu garumā, ieviešot IT iespējas mācību procesā” saņēma Ogres Valsts ģimnāzijas direktore Aina Bērce.

Par veiksmīgāko E-paraksta integrācijas risinājumu VAS “Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs” (LVRTC) speciālbalvu saņēma Latvijas Republikas Prokuratūras informācijas sistēma (ProIS) un e-pakalpojums „Nolēmumi par mani prokuratūrā”  E-paraksta risinājums, ko izstrādāja SIA „ZZ Dats”.

Aizsardzības ministrijas Goda rakstu saņēma Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcija sadarbībā ar Latvijas Drošāka interneta centru par konferenci - domnīcu “Esi blakus: parādi, atbalsti, iedrošini!” “

Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK) speciālbalvu saņēma AS "Printful Latvia" – pilna servisa risinājumu e-komercijas veikaliem. Laikraksta “Dienas Bizness” lasītāju simpātiju balvu saņēma Ventspils Digitālā centra tehnoloģiju pulciņu pasniedzēja Ilze Grinfogele.

Platīna pele 2017 apbalvošanas ceremonijas foto >>

Tiešraides arhīvs >>

 

Latvijas IKT balvas noteikumi

Latvijas IKT balvai šajās kategorijās varēja pieteikties attiecīgo pakalpojumu sniedzēji un projektu īpašnieki − valsts iestādes un pašvaldības, uzņēmumi, organizācijas vai privātpersonas.

Kategorijās “E-pārvaldes risinājumi”, “E-pakalpojumi sabiedrībai” un “Risinājumi biznesam” attiecināmi projekti, kas nodrošina valsts pārvaldes vai biznesa pakalpojumu sniegšanu elektroniski vai atsevišķu pakalpojuma saņemšanas soļu izpildi, izmantojot IKT līdzekļus. Kategorijas “Risinājumi biznesam” speciālbalvas partneris Latvijas Mobilais Telefons.

Kategorijā “Labākā kiberdrošības iniciatīva” attiecināmi projekti, kas nodrošina valsts pārvaldes vai biznesa un tā piedāvāto elektronisko pakalpojumu kiberdrošību, aizsardzību pret kiberuzbrukumiem vai paaugstinātu izpratni un attiecīgi rīcību, lai novērstu kiberuzbrukumus vai mazinātu to sekas IKT sistēmās. Kategorijas partneris – Aizsardzības ministrija.

Kategorijā “Labākais E-skolotājs” varēja pieteikties skolotāji, e-prasmju pasniedzēji vai citi pretendenti, kas devuši nozīmīgu ieguldījumu e-prasmju veicināšanā, e-vides lietotāju izglītošanā un izcilā IKT integrēšanā mācību procesā. Balva tiek piešķirta par e-prasmju jomas attīstīšanu, e-vides lietotāju izglītošanu, ieguldījumu informācijas sabiedrības attīstībā vietējā un nacionālā mērogā un ievērojamu izglītības vides bagātināšanu ar IKT iespējām. Kategorijas “Labākais E-skolotājs” partneris sabiedrība Tilde Labākajam E-skolotājam piešķir naudas prēmiju, prēmijas fonds sastāda 1 000 EUR (ietverot nodokļus).

Speciālbalva “Veiksmīgākais E-paraksta integrācijas risinājums” tiks pasniegta pretendentam, kurš vislabāk integrējis E-parakstu iestādes vai organizācijas sistēmā, e-pakalpojumā vai risinājumā. Balvas pretendenti piedalās citās konkursa kategorijās, uz balvu var pretendēt arī iepriekš IKT balvai “Platīna pele” iesniegti projekti (izņemot E-paraksta kategorijas balvas pretendentus), iesniedzot pieteikuma formu kādā no esošajām kategorijām. Speciālbalvas partneris – VAS Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs.

 

FINĀLISTI

Finālisti kategorijā “E-pārvaldes risinājumi, E-pakalpojumi sabiedrībai”:

- Pilsētnieka bankas karte, pakalpojuma sniedzējs – AS “Norvik Banka”,  SIA “ZZ Dats”, SIA “Complete Payment Systems”, izstrādātājs – AS “Norvik Banka”,  SIA “ZZ Dats”, SIA “Complete Payment Systems”;
- E-darbnespējas lapas aprite, pakalpojuma sniedzējs – Nacionālais veselības dienests, izstrādātājs - SIA “Lattelecom”;
- Dokumentu vadības sistēmas ieviešana Valsts ieņēmumu dienestā, pakalpojuma sniedzējs – Valsts ieņēmumu dienests, izstrādātājs – AS “RIX Technologies”.

Finālisti kategorijā “Risinājumi biznesam”:

- Pakalpojums „Veselības apdrošināšanas darījumu tiešsaistes apstrāde starp veselības apdrošināšanas sabiedrībām un līgumiestādēm”, pakalpojuma sniedzējs – SIA “Blue Bridge Technologies”, izstrādātājs – SIA “Blue Bridge Technologies”;
- “Files.fm Backup” – šifrētu failu rezerves kopiju serviss datoriem un serveriem, pakalpojuma sniedzējs – SIA “Files.fm”, izstrādātājs – SIA “Files.fm”;
- SmartMEX mobilais sakaru risinājums, pakalpojuma sniedzējs – OSS Networks, izstrādātājs – OSS Networks.

Finālisti kategorijā “Labākā kiberdrošības iniciatīva”:

- Informācijas sistēmu lietotāju aizdomīgu darbību identifikācijas risinājums “e-StepControl”, pakalpojums sniedzējs – SIA “ABC Software”, izstrādātājs – SIA “ABC Software”;
- “Files.fm Backup” - šifrētu failu rezerves kopiju serviss datoriem un serveriem, pakalpojuma sniedzējs – SIA “Files.fm”, izstrādātājs – SIA “Files.fm”.

Finālisti kategorijā “Labākais E-skolotājs”:

- Aina Bērce, Ogres Valsts ģimnāzija;
- Ilze Grinfogele, Ventspils Digitālais centrs;
- Inta Udodova, Talsu mūzikas skola.

LIKTA konferences galvenais partneris SIA "Latvijas Mobilais Telefons", partneri – “Accenture Latvia”, SIA "Lursoft", SIA "Microsoft Latvia" un AS "RIX Technologies". Balvas "Platīna Pele 2017" partneri ir Aizsardzības ministrija, LVRTC un SIA "Tilde". Informatīvie atbalstītāji laikraksts "Dienas Bizness", ziņu aģentūra "LETA", Latvijas Darba devēju konfederācija un LTRK.


Balvas laureāti tika paziņoti
LIKTA gadskārtējā konferencē, kas notika 2017. gada 7.decembrī.


Platīna pele 2017 nolikums

Balvas vēstu​re >>​